Mustafa Gültak, Mevlid Kandili’ni Kutladı


                  Mustafa Gültak, Mevlid Kandili’ni Kutladı


    Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, İslam Âleminin kandilini kutladı.

Mevlid Kandili’nin, İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü olduğunu hatırlatan Başkan Gültak; yayınladığı mesajında; “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in dünyaya teşriflerinin 1448’inci yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Rahmet Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV); insanlığın en buhranlı ve karanlık döneminde dünyayı ve insanlığı şereflendirerek aydınlık çağın yaşanmasına vesile olmuştur. Bu mübarek gün ve gece; Sevgili Peygamberimizin, tüm insanlığa örnek yaşayışını, Hadis-i Şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır.

Sevgili peygamberimizin örnek hayatını, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, dürüstlüğünü, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

Bu duygularla İslam Âleminin Mevlid Kandili’ni kutluyor, tüm insanlık için barış, kardeşlik, sevgi, adalet ve huzur ikliminin yaşanmasına vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yap