Tarsus, Başkan Seçer'le birlikte dolu dolu yaşadı

 


                   Tarsus,  Başkan Seçer'le birlikte dolu dolu yaşadı.        Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Tarsus’ta gerçekleştirilen bisiklet turuna katıldı ve 4 kilometrelik bir güzergahta bisiklet sürdü. Başkan Seçer, Tarsus ziyaretinde ayrıca Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tarsus Gençlik Kampı ile Tarsus Doğa Parkı’nda da incelemelerde bulundu.


     Mersin için ilk etapta 100 kilometrelik bir bisiklet yolu çalışması olduğunu belirten Seçer, “Mersin’de toplamda 17.6 km bisiklet yolumuz var. Yeni yaptığımız çalışma ile 24 km’lik muazzam bir parkur ortaya çıkardık. Buradaki çalışmalar da 30.5 km. Bunun 4 km’si kültür tur yolu. Belirli caddeleri kapsayacak bir güzergah çalışması var. İlgili kurumlarla yazışmalar devam ediyor, ardından uygulama faaliyetleri hayata geçirilecek. İlk etapta 100 km’lik bisiklet yolu çalışmamız var” dedi.   

     Başkan Seçer, Mersin’e kazandırılacak yeni toplu taşıma araçlarında çevre dostu yakıt tüketimini önemsediklerini belirterek, “Alınacak yeni otobüslerimiz doğa dostu yakıt olan doğalgaz ile çalışacak. 73 yeni otobüs alımı gerçekleşti. Bunun 63’ü standart, 10’u körüklü. Tarsus’a da toplam 107 otobüs gelecek. Ağustos ayı meclisinde kabul edildi ve özel sektör-kamu işbirliği çalışması uygulanacak” diye konuştu.      Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Tarsus’ta düzenlenen bisiklet turuna katıldı. Seçer, Mersin’de bisiklet yollarını ve çevre dostu yakıt tüketen toplu taşıma araçlarını artıracaklarını söyledi. Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Tarsus Gençlik Kampı ve Tarsus Doğa Parkı yerleşkesinde de incelemelerde bulundu.