İl Koordinasyon Kurulu’nun ‘2020 Yılı 1. Toplantısı 

       İl Koordinasyon Kurulu’nun ‘2020 Yılı 1. Toplantısı.

   Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Bölge Müdürleri, İl Müdürleri, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

    Toplantıda yaptığı konuşmasında 2020 yılı İl Koordinasyon Kurulu Toplantıları’nın bugün ilkinin gerçekleştirildiğini ve bu çerçevede yatırımların etkin, verimli ve rasyonel bir şekilde sürdürülmesinin amaçlandığını belirten Vali Ali İhsan Su; 2019 yılında ilimizde yürütülmekte olan 507 işin toplam proje tutarının, 19 milyar 290 milyon 786.473 TL olduğunu, 1 milyar 927 milyon 429.619 TL olan yılın ödeneğinin 1 milyar 573 milyon 57.900 TL’sinin kullanılarak yüzde 81.61’lik nakdî gerçekleşme sağlandığını ifade etti.

    Konuşmasının devamında, 2019 yılı içerisinde 171 projenin tamamlandığını, 239 projenin devam ettiğini, 20 projenin ise ihale aşamasında olduğunu ifade eden Vali Ali İhsan Su, 77 projeye çeşitli sebeplerden dolayı başlanamadığını, bu projelerin hayata geçirilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı.

     2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da ilimizde çok ciddi yatırımların gerçekleştirileceğinin altını çizerek sözlerini sürdüren Vali Su;Öncelikle mevcut devam eden yatırımlarımızı takip ederek en kısa zamanda sonuçlandıracağız. 2020 yılında teklif ettiğimiz yatırımlarımızı takip edeceğiz ve bunlarla ilgili neler yapmamız gerekiyorsa bunları en seri şekilde yapacağız.” şeklinde konuştu.

          Vali Su; “Birinci Vazifemiz, Vatandaş Memnuniyetidir”


    Tüm kurum ve kuruluşların koordinasyon ve iş birliği içerisinde çalışmalarının önemine değinen Vali Ali İhsan Su; “Esas olan vatandaş odaklı, vatandaşımızı memnun eden yatırımlar ve vatandaşlarımızın sorunlarını çözmekte gösterdiğiniz başarıdır. Birinci vazifemiz, vatandaş memnuniyetidir.” dedi.

    Toplantı, kamu kurum ve kuruluşlarının devam eden projeleriyle ilgili sunum yapmaları ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.Yorum Yap