Vali Su, Mehmet şahne Mersin Uluslararası Narenciye Festivali’nde

               Vali Su, Mehmet şahne Mersin Uluslararası Narenciye Festivali’nde

 

 Vali Ali İhsan Su, bu yıl yedincisi düzenlenen ve iki gün boyunca renkli görüntülere sahne olan Mersin Uluslararası Narenciye Festivali’nde stantları ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

        


Merkez Mezitli ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Kültür Park'ta 70 dönümlük alanda gerçekleştirilen festival kapsamında, kurulan stantları ziyaret ederek görevlilerden bilgi alan Vali Su’ya İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Oğuz Bavbek ile Ticaret Borsası ve Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir de eşlik etti.

               

Festival etkinlikleri çerçevesinde gastroshow alanında Türkiye’nin dört bir tarafından onlarca şef narenciyeli lezzetler konsepti ile hazırladıkları yemekleri izleyenlerin beğenisine sundu. Gastroshow kapsamında Toros Üniversitesi Aşçılık Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan 33 metrelik tantuni ile rekor denemesi yapıldı. 65 kilogram et kullanılarak hazırlanan tantuni daha sonra kesilerek Vali Ali İhsan Su ve protokol üyeleri tarafından katılımcılara ikram edildi.

Festival alanı boyunca kurulan stantlarda, farklı sektörlerden birçok Mersinli üretici, ürünlerini sergileme ve satışa sunma fırsatını yakaladı. Türkiye’nin ilk meyve giydirmeli festivali olan Mersin Narenciye Festivali kapsamında sergilenen figürler ise büyük ilgi gördü.
Yorum Yap