Mersin Şehidini uğurladı


                               Mersin Şehidini uğurladı.

 

    Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde atış eğitimi sırasında meydana gelen kazada şehit düşen Mersinli kahraman asker Piyade Sözleşmeli Er Tolga Kaplan (28),  Yenişehir Hz. Mikdat (Muğdat) Camii'nde Cuma namazını müteakip İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından, şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Şehir Mezarlığı'na defnedilmek üzere  Akbelen Şehitliği'nde son yolculuğuna uğurlandı.

   Zonguldaklı silah arkadaşı Sözleşmeli Er Sait Miyanyedi ile şehadet makamına ulaşan Kaplan'ın şanlı Türk Bayrağı'na sarılı naaşı, gözyaşları içinde okunan dualarla toprağa verildi.

   Toroslar Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Ali Kaplan'ın yeğeni olan şehit Tolga Kaplan; 1,5 yıl önce kanser hastalığından annesini, 7 ay önce de eşi tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu teyzesini kaybetti. Önce annesini, ardından teyzesini ve şimdi de erkek kardeşini toprağa veren şehidin ablasının feryadı ise yürekleri dağladı.

      İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet ŞAHNE, Hakkari'de atış eğitimi esnasında meydana gelen kazada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Tolga KAPLAN’ın cenaze törenine katılarak aile üyelerine başsağlığı dileğinde bulundu.

    Başkan Yılmaz; "Bir hafta önce Barış Pınarı Harekat Bölgesi'nde yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucu şehit düşen hemşehrilerimiz Piyade Uzman Onbaşı Halil Karakoç ve Astsubay Çavuş Sinan Köse'nin acısı halen yüreklerimizdeyken bugün ilçemizden bir şehidimizi daha toprağa verdik. Kahraman askerimiz Tolga Kaplan'a ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli aileleri ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Mersinimizin, Toroslarımızın ve Milletimizin başı sağ olsun" diye konuştu.