Uyuşturucu ve Bağımlılıkla ile Mücadele

 

                Uyuşturucu ve Bağımlılıkla ile Mücadele.


  İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Uyuşturucu ve Bağımlılıkla ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı’ ilimizde Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

  Valilik Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı İbrahim Küçük’ün yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Üniversiteler, Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaymakamlıklar ve il müdürlüklerinin temsilcileri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

          Vali Su; “Uyuşturucu ile Mücadele Kararlılıkla Sürdürülüyor”


   Toplantı öncesi bir konuşma yapan Vali Ali İhsan Su, uyuşturucu ile mücadelenin devletin tüm organları tarafından kararlılıkla sürdürüldüğünü kaydederek, bu çerçevede uyuşturucu arzı, engellenmesi ve uyuşturucu kullananların rehabilitasyonu konularında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının çok ciddi çalışmaları beraberce yürüttüğünü ifade etti.  

  Konuşmasının devamında uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelenin önemine işaret eden Vali Ali İhsan Su; “İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda tüm yurtta valilerimiz başkanlığında bugün saat 10.00’da bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. İlçelerde ise kaymakamlarımız bu toplantıyı 22 Ocak’ta gerçekleştirecekler. Bu toplantılarda tüm paydaş kurumlarımızla beraber 2020 yılında yapacağımız çalışmalar, planlarımız ve programlarımızı gözden geçireceğiz.” dedi.

          Vali Su: “2019 Yılında Birçok Önemli Çalışmayı Hayata Geçirdik


   Sözlerine uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda ilimizde sürdürülen çalışmalara değinerek devam eden Vali Su; “Özellikle uyuşturucu satışı açısından riskli alanları tespit ettik. Yine bu çerçevede okullarımızda öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin bilinçlendirilmesi ile okul çevrelerinin güvenliği, okul çevresindeki satıcıların tespit edilmesi ve yasal işlemlerin gerçekleştirilmesi ile ilgili konularda çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Başta Yeşilay olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımızla birçok çalışma gerçekleştirdik. İlimizde 2019 yılında bu ve benzeri önemli birçok önemli çalışmayı hayata geçirdik.” şeklinde konuştu.

  Sözlerinin sonunda 2020 yılında da uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele çalışmalarını aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceklerini belirten Vali Ali İhsan Su, toplantıda kurumların değerlendirmelerinin alınacağını, bu çerçevede 2020 yılındaki çalışmalara yön vermiş olacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından toplantı yapılan sunumlarla devam etti.
Yorum Yap